Pomarańczowy Cylinder - Interakcyjne kabaretowe spektakle profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

O nas - Pomarańczowy Cylinder - Grupa Teatralna

Grupa Teatralna Pomarańczowy Cylinder to zgrana grupa pasjonatów teatru powołana przez Fundację “Pomarańczowy Cylinder”. Nasi aktorzy są dyplomowanymi animatorami kultury z doświadczeniem w przedstawieniach dla dzieci. Wszystkie spektakle są naszego autorstwa, choć często inspirujemy się klasyczną twórczością dodając jej nowego ducha. Scenografię oraz kostiumy tworzy absolwent wydziału sztuk pięknych toruńskiego uniwersytetu. Współpracujemy z doświadczonymi nauczycielami, a naszymi doradcami są doktoranci pedagogiki i nauk humanistycznych. Reżyserem przedstawień jest doświadczony animator kultury z wieloletnim stażem w przygotowywaniu spektakli dla dzieci i młodzieży.


“Dzięki swojej kreatywności i zaangażowaniu Grupa Teatralna

Pomarańczowy Cylinder wniosła ogromny wkład podczas eventu

MIKOŁAJKI W CSW.”   

          Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU w Toruniu

Staramy się tworzyć oryginalną i unikatową formę przedstawień. Uwielbiamy pracować z dziećmi. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że interakcja między aktorem i młodym widzem musi opierać się na zainteresowaniu. Jednym z haseł przewodnich Pomarańczowego Cylindra jest: „Koniec z nudą!”. Współczesny teatr, który ma ambicje, by dotrzeć do młodego widza, powinien opierać się na porwaniu go od samego początku do samego końca. Mając na celu edukację i profilaktykę stosujemy kilka skutecznych metod. Nasze przedstawienia są interakcyjne – dzieci biorą udział w spektaklu, same zadają pytania lub udzielają na nie odpowiedzi, to od nich wypływa inicjatywa poprawnego działania. Sceny i dialogi są pełne humoru – co powoduje zaangażowanie i zainteresowanie widza.

Przemawiamy do młodzieży ich językiem – przy zachowaniu zasad kultury i języka, pokazując w jaki sposób należy odnosić się do innych, siebie i świata. Wyraziste i pełne energii postacie o nietuzinkowych charakterach dopełniają całości.


“Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z grupą Pomarańczowy Cylinder. Na pewno skorzystamy z ich oferty w przyszłości. Szczerze polecamy ich usługi.”
                                                                 Centrum Kultury MUZA w Lubinie

Pomarańczowy Cylinder za cel stawia sobie zadowolenie dzieci, ale to nie wszystko! W spektaklach staramy przekazywać jasne i wyraziste przesłanie. Naszą ambicją jest, abyśmy byli najlepszą teatralną grupą, która odwiedziła Państwa instytucję.

Mamy nadzieję, że niedługo nadarzy się okazja, by się o tym przekonać, a spotkanie z Pomarańczowym Cylindrem będzie wyjątkowe!

Pliki do pobrania

Strona “O nas”
w formacie PDF.

Pomaranczowy_Cylinder_O_nas.pdf