Spektakl świąteczny
"Święty Mikołaj istnieje!"
Pełna przygód podróż do Laponii, w którą wyrusza ciekawski Janek. Po drodze czeka go wiele ciekawych przygód, podczas którym pomaga innym bohaterom. Dzieci razem z Mikołajem zaśpiewają piosenkę do dźwięków gitary.



Czas trwania: 45 minut;
Wiek widzów: 3-10 lat;
Tematyka: wprowadzenie w świąteczny nastrój, sumienność w wykonywaniu obowiązków, negacja oceniania innych po wyglądzie, wartość przyjaźni i tolerancja.

Młody rezolutny chłopczyk - Janek wyrusza w fascynującą podróż, aby przekonać się na własne oczy, czy Święty Mikołaj istnieje naprawdę. Po drodze czeka go wiele niezapomnianych przygód, spotyka barwne postacie w tym Renifera Ryszarda oraz sympatycznego psa. Wspólnie będą musieli sprostać srogiemu klimatowi północy.

Jedynym rozwiązaniem wszystkich problemów może okazać się optymizm, przyjaźń oraz współpraca. W kluczowych momentach bohaterowie o pomoc zwrócą się do widzów, bez których osiągnięcie wyznaczonego celu jest niemożliwe. Warto jednak przebyć tą wymagającą podróż. Kto by nie chciał dotrzeć do siedziby Świętego Mikołaja?

USŁUGI DODATKOWE:

1. Zabawy z Reniferem Ryszardem - opis znajdziecie poniżej.

2. Rozdawanie prezentów przez Mikołaja - w unikatowym, dowcipnym stylu, nasz młody Święty Mikołaj rozda dzieciakom prezenty. Idealna oferta w okolicach Mikołajek i nie tylko.

3. Sesja fotograficzna z Mikołajem - istnieje możliwość wspólnych zdjęć razem z dziećmi. Zamawiając tę usługę należy jednak pamiętać, że nasi Mikołajowie są wyjątkowi, ubrani w teatralne stroje i nie dysponujemy innymi. Przed zamówieniem takiej usługi prosimy o dokładne zapoznanie się z naszą galerią i podjęcie decyzji, czy wygląd Mikołaja wam odpowiada. W spektaklu “Święty Mikołaj istnieje!” spotykamy wysportowanego Mikołaja, który jest szczupły. W spektaklu “Pierwsza Gwiazdka” występuje młody Mikołaj, w tenisówkach, spodniach rybaczkach i czerwonych podkolanówkach oraz nie posiadający długiej siwej brody.

Wszystkie usługi dodatkowe, ich czas trwania oraz życzenia specjalne ustalane są indywidualnie przez menadżerkę.

Rider techniczny - wymagania techniczne - spektakl teatralny na żywo

Zalecana maksymalna ilość widzów: dla spektaklu 70 (przedszkole) - 150 (szkoła). Dla animacji zabaw / balu: 50-60 osób. Należy wziąć pod uwagę także akustykę konkretnej sali.
Minimalna wysokość sali lub sceny: 3 metry. W czasie spektaklu wykorzystujemy parawan o wysokości 2m, a nad parawanem używamy pacynek.
Zalecana wielkość sali: do 200m2. Inne dane: W spektaklu i animacjach występuje dwójka aktorów. Jako dekorację rozstawiamy parawan o wymiarach 4,5 x 2 metry (szerokość x wysokość). W razie potrzeby szerokość można zmniejszyć do 3 metrów.
Nagłośnienie: Potrzebujemy jedynie gniazdka sieciowego 220/230V. Dysponujemy głośnikami zapewniającymi dobry odbiór w salach do 300m2, wysokość stropu ok. 5m. W przypadku większych pomieszczeń, jeśli dysponują Państwo własnym nagłośnieniem, to do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy kabla z wyjściem mały jack (3,5mm). Dysponujemy także mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Zabierzemy je ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
Inne wymagania techniczne: stolik i 3 krzesła. Stolik optymalnie 1x1x1m, a krzesła bez funkcji składania.
Występ w plenerze: należy każdorazowo uprzedzić o chęci zorganizowania spektaklu na dworze. Czas rozkładania dekoracji oraz przygotowanie spektaklu jest wtedy znacznie dłuższy, często rozstawiamy specjalny namiot o wymiarach 4,5 x 3 metry (minimalna przestrzeń sceniczna to 6x6 metrów), dodatkowo zabieramy inny, cięższy i bardziej stabilny parawan, musimy ustalić czy występujemy z dodatkowym nagłośnieniem i ewentualnie je przygotować. Czas przygotowania / rozstawienia się w zależności od sytuacji, to od 30 do 60 minut. Proszę pamiętać, że w miejscu gdzie planują Państwo scenę plenerową, musimy mieć dostęp do prądu. Informujemy także, że pogodę zamawia organizator. ;)

Szczegółowy rider dotyczący nagłośnienia w przypadku dużej sali:
Do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy:
1. dostęp do gniazdka 220/230V.
2. kabla z wtyczką mały jack (3,5mm) do prezentacji muzyki podczas animacji zabaw. (nie dotyczy samych spektakli)
3. kabla z wtyczkami 2 x cinch (złącze RCA - stereo) / DiBox do podpięcia naszego głośnika, który wykorzystujemy do prezentacji podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych podczas spektaklu. Głośnik ten mamy ustawiony na środku sceny – najlepiej przygotować DiBox.
4. dwa mikroporty dla aktorów lub możliwość podpięcia naszych mikroportów. Dysponujemy mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Własne mikrofony z mikroportami zabierzemy ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
5. Tylko do spektakli: „Leśne Opowieści” oraz „Święty Mikołaj istnieje!”
a. podpięcie gitary elektrycznej - kabel z końcówką duży jack (6,3mm).
b. Mikrofon na statywie do nagłośnienia melodiki.
6. akustyka z państwa strony – osoby znającej sprzęt, która będzie mogła go przygotować do występu, odpowiednio wyregulować oraz podłączyć państwa nagłośnienie do naszego sprzętu.