Spektakl teatralny
"Profesorek Wodorek i Superbohaterowie"
Nasze edukacyjne i komediowe show ze świetnym humorem. Spektakl interakcyjny.
45 minut, dla dzieci wieku 3-11 lat.Tematyka: mycie rąk przed jedzeniem, higieny jamy ustnej, zagrożenie ze strony wirusów i bakterii, palenie tytoniu i profilaktyka (wersja dla szkół podstawowych), odpowiednie ubieranie się.
Czas trwania: 45 minut;
Wiek widzów: 3-11 lat;

W tym spektaklu dzieje się tyle, że aż trudno to opisać. Spektakl jest pełen dobrych żartów, skeczy i czasem tylko nie wiadomo czy to teatr czy kabaret. Zdziwi się każde dziecko, a dorośli będą osłupieni gdy dowiedzą się że prawdziwych Superbohaterów można spotkać w każdym domu!

Profesorek Wodorek zaprasza dzieci do swojego laboratorium. Spektakl dotyczy problemów higieny oraz uzależnień więc wezmą w nim udział bakterie, wirusy oraz części ciała, takie jak płuca. Przyjrzymy się z bliska rączkom i zobaczymy czy na pewno są czyste. Okaże się dlaczego ich staranne mycie przed jedzeniem jest takie ważne. Nie mówimy lecz pokazujemy jakie negatywne skutki może wywołać lekkomyślność.

Spektakl jest interakcyjny. Profesorek zaprosi dzieci do stworzenia szalonej orkiestry, która w rockandrollowym stylu rozweseli największego ponuraka. Dzieci dodatkowo będą miały bardzo śmieszne zadanie aktorskie do odegrania w jednej ze scen. W spektaklu występuje dwójka aktorów, pacynki i kolorowe pełne fantazji stroje, które poruszą wyobraźnię. Oprócz oryginalnej autorskiej muzyki i szalonej piosenki, będziemy świadkami wyjątkowo oryginalnej poezji.

 

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPEKTAKLU

 

ZOBACZ FILMY ZE SPEKTAKLU
Ten spektakl dostępny jest także w wersji online:

Rider techniczny - wymagania techniczne - spektakl teatralny na żywo

Zalecana maksymalna ilość widzów: dla spektaklu 70 (przedszkole) - 150 (szkoła). Dla animacji zabaw / balu: 50-60 osób. Należy wziąć pod uwagę także akustykę konkretnej sali.
Minimalna wysokość sali lub sceny: 3 metry. W czasie spektaklu wykorzystujemy parawan o wysokości 2m, a nad parawanem używamy pacynek.
Zalecana wielkość sali: do 200m2. Inne dane: W spektaklu i animacjach występuje dwójka aktorów. Jako dekorację rozstawiamy parawan o wymiarach 4,5 x 2 metry (szerokość x wysokość). W razie potrzeby szerokość można zmniejszyć do 3 metrów.
Nagłośnienie: Potrzebujemy jedynie gniazdka sieciowego 220/230V. Dysponujemy głośnikami zapewniającymi dobry odbiór w salach do 300m2, wysokość stropu ok. 5m. W przypadku większych pomieszczeń, jeśli dysponują Państwo własnym nagłośnieniem, to do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy kabla z wyjściem mały jack (3,5mm). Dysponujemy także mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Zabierzemy je ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
Inne wymagania techniczne: stolik i 3 krzesła. Stolik optymalnie 1x1x1m, a krzesła bez funkcji składania.
Występ w plenerze: należy każdorazowo uprzedzić o chęci zorganizowania spektaklu na dworze. Czas rozkładania dekoracji oraz przygotowanie spektaklu jest wtedy znacznie dłuższy, często rozstawiamy specjalny namiot o wymiarach 4,5 x 3 metry (minimalna przestrzeń sceniczna to 6x6 metrów), dodatkowo zabieramy inny, cięższy i bardziej stabilny parawan, musimy ustalić czy występujemy z dodatkowym nagłośnieniem i ewentualnie je przygotować. Czas przygotowania / rozstawienia się w zależności od sytuacji, to od 30 do 60 minut. Proszę pamiętać, że w miejscu gdzie planują Państwo scenę plenerową, musimy mieć dostęp do prądu. Informujemy także, że pogodę zamawia organizator. ;)

Szczegółowy rider dotyczący nagłośnienia w przypadku dużej sali:
Do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy:
1. dostęp do gniazdka 220/230V.
2. kabla z wtyczką mały jack (3,5mm) do prezentacji muzyki podczas animacji zabaw. (nie dotyczy samych spektakli)
3. kabla z wtyczkami 2 x cinch (złącze RCA - stereo) / DiBox do podpięcia naszego głośnika, który wykorzystujemy do prezentacji podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych podczas spektaklu. Głośnik ten mamy ustawiony na środku sceny – najlepiej przygotować DiBox.
4. dwa mikroporty dla aktorów lub możliwość podpięcia naszych mikroportów. Dysponujemy mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Własne mikrofony z mikroportami zabierzemy ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
5. Tylko do spektakli: „Leśne Opowieści” oraz „Święty Mikołaj istnieje!”
a. podpięcie gitary elektrycznej - kabel z końcówką duży jack (6,3mm).
b. Mikrofon na statywie do nagłośnienia melodiki.
6. akustyka z państwa strony – osoby znającej sprzęt, która będzie mogła go przygotować do występu, odpowiednio wyregulować oraz podłączyć państwa nagłośnienie do naszego sprzętu.