oferta dodatkowa - warsztaty
Warsztaty teatralne  
Warsztaty teatralne “Czy łatwo być aktorem?” to coś wyjątkowego - sposób na świetne spędzenie czasu przez dzieciaki i wypracowanie nowych umiejętności, zdobycie nowej wiedzy. Warsztaty integrują, uczą działać w grupie i rozwiązywać problemy, rozwijają wyobraźnię, empatię i kreatywność.



Czas: 2 - 20 godzin lub więcej. (w zależności od organizatorów i dobranego wariantu).
Dedykowany wiek widza: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum.

Proponujemy kilka sprawdzonych wariantów przeprowadzenia warsztatów. Ich przebieg możemy oczywiście dowolnie dostosować do oczekiwań organizatora jeśli tylko to możliwe. Podczas warsztatów będziemy zarażać młodzież naszą miłością do teatru. Warsztaty prowadzą doświadczeni animatorzy:

WARIANT 1. Przyspieszony kurs teatralny, kończący się mini-etiudami.

Dla kogo? Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.
Czas trwania: 3 spotkania po 2 godziny (razem 6 godzin - 5,5 godziny zajęć plus 30 minut pokaz etiud).
Ilość uczestników: Grupa do 20 osób.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami teatralnymi oraz metodami stosowanymi przez aktorów podczas przygotowań do roli i występu. Podczas warsztatów poruszymy takie elementy sztuki teatralnej jak improwizacja sceniczna, dykcja, teatr przedmiotu, reżyseria teatralna, odpowiednie zachowanie na scenie. Całość warsztatów zakończona będzie pokazem dla rodziny i przyjaciół, gdzie uczestnicy zaprezentują tworzone podczas zajęć mini-etiudy! Każdy uczestnik warsztatów na koniec otrzyma dyplom.

WARIANT 2. Piknik teatralny / stanowisko teatralne “Czy łatwo być aktorem”.

Dla kogo? Uczniowie szkół podstawowych i dzieci w wieku przedszkolnym.
Czas trwania: 2-6 godzin jednego dnia. (W zależności od organizatorów).
Ilość uczestników: Przez całe warsztaty może się przewinąć niezliczona liczba dzieci. Jednorazowo idealna grupa to od 1 do 20 osób.

To idealna propozycja na urozmaicenie różnego rodzaju imprez - pikników, pokazów, targów, pokazów rzemiosła i sztuki. Proponujemy organizację otwartego stanowiska typu “przyjdź i dołącz się” na którym zaprezentujemy podstawowe techniki teatralne, zabawy z wykorzystaniem dramy i improwizacji scenicznej, zabawy dykcyjne, elementy teatru przedmiotu. Do każdej zabawy i ćwiczenia można się dołączyć w każdym momencie i opuścić zajęcia w każdej chwili. Celem warsztatów jest zainteresowanie młodych ludzi teatrem i pokazanie, że sztuka to wspaniała zabawa! Podczas imprezy możemy zaprezentować jeden z naszych spektakli, co będzie dodatkową atrakcją.

Rider techniczny - wymagania techniczne - spektakl teatralny na żywo

Zalecana maksymalna ilość widzów: dla spektaklu 70 (przedszkole) - 150 (szkoła). Dla animacji zabaw / balu: 50-60 osób. Należy wziąć pod uwagę także akustykę konkretnej sali.
Minimalna wysokość sali lub sceny: 3 metry. W czasie spektaklu wykorzystujemy parawan o wysokości 2m, a nad parawanem używamy pacynek.
Zalecana wielkość sali: do 200m2. Inne dane: W spektaklu i animacjach występuje dwójka aktorów. Jako dekorację rozstawiamy parawan o wymiarach 4,5 x 2 metry (szerokość x wysokość). W razie potrzeby szerokość można zmniejszyć do 3 metrów.
Nagłośnienie: Potrzebujemy jedynie gniazdka sieciowego 220/230V. Dysponujemy głośnikami zapewniającymi dobry odbiór w salach do 300m2, wysokość stropu ok. 5m. W przypadku większych pomieszczeń, jeśli dysponują Państwo własnym nagłośnieniem, to do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy kabla z wyjściem mały jack (3,5mm). Dysponujemy także mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Zabierzemy je ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
Inne wymagania techniczne: stolik i 3 krzesła. Stolik optymalnie 1x1x1m, a krzesła bez funkcji składania.
Występ w plenerze: należy każdorazowo uprzedzić o chęci zorganizowania spektaklu na dworze. Czas rozkładania dekoracji oraz przygotowanie spektaklu jest wtedy znacznie dłuższy, często rozstawiamy specjalny namiot o wymiarach 4,5 x 3 metry (minimalna przestrzeń sceniczna to 6x6 metrów), dodatkowo zabieramy inny, cięższy i bardziej stabilny parawan, musimy ustalić czy występujemy z dodatkowym nagłośnieniem i ewentualnie je przygotować. Czas przygotowania / rozstawienia się w zależności od sytuacji, to od 30 do 60 minut. Proszę pamiętać, że w miejscu gdzie planują Państwo scenę plenerową, musimy mieć dostęp do prądu. Informujemy także, że pogodę zamawia organizator. ;)

Szczegółowy rider dotyczący nagłośnienia w przypadku dużej sali:
Do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy:
1. dostęp do gniazdka 220/230V.
2. kabla z wtyczką mały jack (3,5mm) do prezentacji muzyki podczas animacji zabaw. (nie dotyczy samych spektakli)
3. kabla z wtyczkami 2 x cinch (złącze RCA - stereo) / DiBox do podpięcia naszego głośnika, który wykorzystujemy do prezentacji podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych podczas spektaklu. Głośnik ten mamy ustawiony na środku sceny – najlepiej przygotować DiBox.
4. dwa mikroporty dla aktorów lub możliwość podpięcia naszych mikroportów. Dysponujemy mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Własne mikrofony z mikroportami zabierzemy ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
5. Tylko do spektakli: „Leśne Opowieści” oraz „Święty Mikołaj istnieje!”
a. podpięcie gitary elektrycznej - kabel z końcówką duży jack (6,3mm).
b. Mikrofon na statywie do nagłośnienia melodiki.
6. akustyka z państwa strony – osoby znającej sprzęt, która będzie mogła go przygotować do występu, odpowiednio wyregulować oraz podłączyć państwa nagłośnienie do naszego sprzętu.