Spektakl teatralny
"Ekogalaktyka"
Szalona eko-opowieść, pełna wyjątkowych postaci, kosmonautów, ufoludków, robotów i maszyn. To też historia o pokonywaniu strachu przed nieznanym.



Czas trwania: 45 minut;
Wiek widzów: 3-11 lat;
Tematyka: ekologia (oszczędzanie energii, szacunek do wody i jedzenia, wykorzystywanie energii odnawialnej), ciekawość wynikająca z poznawania świata.

Spektakl dla dzieci jest historią o kosmosie z perspektywy załogi statku kosmicznego. Widzowie są pasażerami naszej wesołej rakiety. Razem z dwójką Kosmonautów zwiedzają 3 planety oraz poznają codzienne życie międzygwiezdnej załogi. Przy okazji tej podróży twórcy spektaklu rozmawiają o konieczności oszczędzania wody oraz o źródłach energii odnawialnej.

Widzowie są w wyjątkowy sposób zaproszeni do uczestniczenia w podróży. Wykonują ciekawa zadania, często pomagając naszym bohaterom. Podczas awarii statku kosmicznego ich pomoc okaże się niezbędna, szczególnie przy manewrowaniu podczas lądowania.

Ekogalaktyka to możliwość poznania wspaniałych postaci. Kapitan Fryzura oraz majtek pokładowy Gustaw mają nietuzinkowe charaktery, a relacja między nimi prowadzi do komicznych sytuacji. Na swojej drodze poznają kosmitów nie z tej Ziemi, tanecznego robota oraz przesympatyczny wiatrak. Scenografią do spektaklu jest rakieta kosmiczna ukazana w przekroju, stworzona w iście komiksowym stylu. Zapinajcie pasy i wsiadajcie do naszej rakiety!

Rider techniczny - wymagania techniczne - spektakl teatralny na żywo

Zalecana maksymalna ilość widzów: dla spektaklu 70 (przedszkole) - 150 (szkoła). Dla animacji zabaw / balu: 50-60 osób. Należy wziąć pod uwagę także akustykę konkretnej sali.
Minimalna wysokość sali lub sceny: 3 metry. W czasie spektaklu wykorzystujemy parawan o wysokości 2m, a nad parawanem używamy pacynek.
Zalecana wielkość sali: do 200m2. Inne dane: W spektaklu i animacjach występuje dwójka aktorów. Jako dekorację rozstawiamy parawan o wymiarach 4,5 x 2 metry (szerokość x wysokość). W razie potrzeby szerokość można zmniejszyć do 3 metrów.
Nagłośnienie: Potrzebujemy jedynie gniazdka sieciowego 220/230V. Dysponujemy głośnikami zapewniającymi dobry odbiór w salach do 300m2, wysokość stropu ok. 5m. W przypadku większych pomieszczeń, jeśli dysponują Państwo własnym nagłośnieniem, to do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy kabla z wyjściem mały jack (3,5mm). Dysponujemy także mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Zabierzemy je ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
Inne wymagania techniczne: stolik i 3 krzesła. Stolik optymalnie 1x1x1m, a krzesła bez funkcji składania.
Występ w plenerze: należy każdorazowo uprzedzić o chęci zorganizowania spektaklu na dworze. Czas rozkładania dekoracji oraz przygotowanie spektaklu jest wtedy znacznie dłuższy, często rozstawiamy specjalny namiot o wymiarach 4,5 x 3 metry (minimalna przestrzeń sceniczna to 6x6 metrów), dodatkowo zabieramy inny, cięższy i bardziej stabilny parawan, musimy ustalić czy występujemy z dodatkowym nagłośnieniem i ewentualnie je przygotować. Czas przygotowania / rozstawienia się w zależności od sytuacji, to od 30 do 60 minut. Proszę pamiętać, że w miejscu gdzie planują Państwo scenę plenerową, musimy mieć dostęp do prądu. Informujemy także, że pogodę zamawia organizator. ;)

Szczegółowy rider dotyczący nagłośnienia w przypadku dużej sali:
Do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy:
1. dostęp do gniazdka 220/230V.
2. kabla z wtyczką mały jack (3,5mm) do prezentacji muzyki podczas animacji zabaw. (nie dotyczy samych spektakli)
3. kabla z wtyczkami 2 x cinch (złącze RCA - stereo) / DiBox do podpięcia naszego głośnika, który wykorzystujemy do prezentacji podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych podczas spektaklu. Głośnik ten mamy ustawiony na środku sceny – najlepiej przygotować DiBox.
4. dwa mikroporty dla aktorów lub możliwość podpięcia naszych mikroportów. Dysponujemy mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Własne mikrofony z mikroportami zabierzemy ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
5. Tylko do spektakli: „Leśne Opowieści” oraz „Święty Mikołaj istnieje!”
a. podpięcie gitary elektrycznej - kabel z końcówką duży jack (6,3mm).
b. Mikrofon na statywie do nagłośnienia melodiki.
6. akustyka z państwa strony – osoby znającej sprzęt, która będzie mogła go przygotować do występu, odpowiednio wyregulować oraz podłączyć państwa nagłośnienie do naszego sprzętu.