Animacje zabaw teatralnych
"Bal z Podróżnikami po Polsce" 
Prowadzą: Indiana Pląs i Tony Szalik.

Oto druga wersja sprawdzonego formatu ze zwariowanymi podróżnikami, którzy tym razem zabiorą was w niewyobrażalną podróż po naszym kraju. Ciągłe improwizacje, zwariowane nawiązania do naszej przepięknej ojczyzny oraz autorskie zabawy. Indiana Pląs to także mistrz tańców ludowych, a Tony wspaniały bajko-opowiadacz.



Czas trwania: zależna od oczekiwań klienta, zabawy mogą trwać od 30 minut do 2 godzin;
Wiek widzów: 3-11 lat; 
Optymalna ilość uczestników: do 50 osób
.

Każdy kto poznał już dwójkę zwariowanych wędrowców i odbył z nimi podróż dookoła świata, z chęcią wyruszy z nimi w poszukiwaniu kolejnych przygód. A tych będzie co niemiara, bowiem zwiedzać będziemy naszą wspaniałą ojczyznę. Uczestnicy przekonają się, że wcale nie trzeba jechać daleko, by poznać wspaniałe krainy, miejscowości i zwierzęta.

Podczas imprezy wykorzystujemy scenariusz stworzony przez doświadczoną animatorkę i pedagoga współpracującą z teatrem. Są to zabawy ruchowe, taneczne, logiczne i sprawdzające wiedzę. Duży nacisk postawiony został na wyobraźnię dzieci oraz wykorzystanie umiejętności empatii.

Lista przykładowych zabaw podczas balu:
– Poszukiwacze skarbów, czyli gorączka złota
– Łowca Karaluchów
– Bal na statku
– Jaki to zwierzak?
– Przejście przez jądro ziemi
– Życie podróżnika
- Instruktor Rock`n`rolla
- Wyprawa przez Ocean

Wszystkie wymienione zabawy mają charakter przykładowy. Nie wszystkie uda nam się wykorzystać, ale nasi animatorzy postarają się je jak najlepiej dopasować do wieku, atmosfery i ilości uczestników.

Rider techniczny - wymagania techniczne - spektakl teatralny na żywo

Zalecana maksymalna ilość widzów: dla spektaklu 70 (przedszkole) - 150 (szkoła). Dla animacji zabaw / balu: 50-60 osób. Należy wziąć pod uwagę także akustykę konkretnej sali.
Minimalna wysokość sali lub sceny: 3 metry. W czasie spektaklu wykorzystujemy parawan o wysokości 2m, a nad parawanem używamy pacynek.
Zalecana wielkość sali: do 200m2. Inne dane: W spektaklu i animacjach występuje dwójka aktorów. Jako dekorację rozstawiamy parawan o wymiarach 4,5 x 2 metry (szerokość x wysokość). W razie potrzeby szerokość można zmniejszyć do 3 metrów.
Nagłośnienie: Potrzebujemy jedynie gniazdka sieciowego 220/230V. Dysponujemy głośnikami zapewniającymi dobry odbiór w salach do 300m2, wysokość stropu ok. 5m. W przypadku większych pomieszczeń, jeśli dysponują Państwo własnym nagłośnieniem, to do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy kabla z wyjściem mały jack (3,5mm). Dysponujemy także mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Zabierzemy je ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
Inne wymagania techniczne: stolik i 3 krzesła. Stolik optymalnie 1x1x1m, a krzesła bez funkcji składania.
Występ w plenerze: należy każdorazowo uprzedzić o chęci zorganizowania spektaklu na dworze. Czas rozkładania dekoracji oraz przygotowanie spektaklu jest wtedy znacznie dłuższy, często rozstawiamy specjalny namiot o wymiarach 4,5 x 3 metry (minimalna przestrzeń sceniczna to 6x6 metrów), dodatkowo zabieramy inny, cięższy i bardziej stabilny parawan, musimy ustalić czy występujemy z dodatkowym nagłośnieniem i ewentualnie je przygotować. Czas przygotowania / rozstawienia się w zależności od sytuacji, to od 30 do 60 minut. Proszę pamiętać, że w miejscu gdzie planują Państwo scenę plenerową, musimy mieć dostęp do prądu. Informujemy także, że pogodę zamawia organizator. ;)

Szczegółowy rider dotyczący nagłośnienia w przypadku dużej sali:
Do podpięcia się z naszym materiałem dźwiękowym potrzebujemy:
1. dostęp do gniazdka 220/230V.
2. kabla z wtyczką mały jack (3,5mm) do prezentacji muzyki podczas animacji zabaw. (nie dotyczy samych spektakli)
3. kabla z wtyczkami 2 x cinch (złącze RCA - stereo) / DiBox do podpięcia naszego głośnika, który wykorzystujemy do prezentacji podkładów muzycznych i efektów dźwiękowych podczas spektaklu. Głośnik ten mamy ustawiony na środku sceny – najlepiej przygotować DiBox.
4. dwa mikroporty dla aktorów lub możliwość podpięcia naszych mikroportów. Dysponujemy mikrofonami nagłownymi z mikroportami Shure - wejście 2x XLR. Własne mikrofony z mikroportami zabierzemy ze sobą jeśli będzie to wcześniej ustalone. Należy uprzedzić nas o takiej konieczności.
5. Tylko do spektakli: „Leśne Opowieści” oraz „Święty Mikołaj istnieje!”
a. podpięcie gitary elektrycznej - kabel z końcówką duży jack (6,3mm).
b. Mikrofon na statywie do nagłośnienia melodiki.
6. akustyka z państwa strony – osoby znającej sprzęt, która będzie mogła go przygotować do występu, odpowiednio wyregulować oraz podłączyć państwa nagłośnienie do naszego sprzętu.